Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Liposuction (Yağ Aldırma) Nedir?

Liposuction, yağ alma amacı ile yapılan ameliyatlara verilen isimdir. Söz konusu ameliyat, temel olarak şöyle yapılmaktadır: Yağ alınacak olan bölgeler özel bir sıvı ile şişirilir. Sonrasında açılan 1 santimetreden daha küçük kesilerden çapları 2 milimetre ile 6 milimetre arasında değişen ve kanül ismi verilen metal borular yağlı bölgeye iletilir. Bunlara bağlı olan vakum cihazı ile bölgedeki yağlar emilir. Yağ emme işlemi sırasında kanüller hareket ettirilir ve son zamanlarda kullanılan yöntem ile ultrason dalgaları ile parçalanan yağlar da emilmektedir. Sonuçta, düzgün bir cilt yüzeyi sağlanana kadar işlem devam eder ve yağlardan kurtulmuş olursunuz.

Yağ Aldırma Ameliyatı Sorasıda Taburcu

Yağ alma ameliyatı sonrasında ise hasta genellikle 1 gün içinde taburcu edilir. Birkaç ay korse giymesi gerekir ve açılan küçük kesileri kapatan dikişler 10 gün sonra alınır. Oluşan morarmalar ve şişlikler varsa, 3 hafta kadar bir süre içinde kendiliğinden kaybolacaktır. Ameliyat izleri ise maksimum 6 ay içerisinde belli olmayacak hale gelecektir. Sonuç olarak yağ aldırma operasyonlarının oldukça kolay, tehlikesiz ve iyileşme sürecinin (elde edilen sonuca göre) kısa olduğu söylenebilir. 1970’li yıllarda ve 10 yıl öncesine kadar kanül çaplarının geniş olması ve ameliyatta kullanılan vakum cihazlarının yeterli verimi sağlamaması gibi nedenlerle, ameliyat sonralarında ciddi sorunlar yaşandığı görülmüştür. Ama günümüzde kullanılan araçlar ve ameliyat teknikleri sayesinde, en güvenilir operasyonlardan birisi olarak gösterilmeye başlamıştır. Yağ aldırma fiyatları da gelişen teknikler ve cihazlar sayesinde, geçmiş yıllara göre daha uygun düzeylere gelmiştir.

Liposuction Kalıcı Bir Yöntemmidir?

Sonuç olarak yağlarından kalıcı olarak ve kısa sürede kurtulmak isteyen kişiler için en uygun yöntem olarak kabul edilebilir. Yine de son kararınız öncesinde estetik cerrahlar ile görüşerek ameliyat yöntemleri ve liposuction fiyatları hakkında bilgi almanız yerinde olacaktır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo