Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Nedir?

Liposuction Nedir?

Kalıtsal faktörler sebebiyle ve günümüzün beslenme alışkanlıklarıyla beraber sık sık kilo alıp verme ve yağ birikintilerinin vücudun belli bölgelerinde toplanması birçok insanda görülmektedir. Gelişen modern tıp sayesinde yağ aldırma (liposuction) işlemi sağlanarak bu sorun ortandan kaldırılabilmektedir.

Liposuction, vücudun belli bölgesinde biriken yağların, vakum yapılarak çekilmesi işlemidir. Halk arasında yağ aldırma ameliyatı olarak daha çok bilinmektedir. Masa başında uzun yıllar çalışan bu anlamda spor yapmaya vakit bulamayan insanlarda daha çok rastlanan yağ birikimi sorunu bulunmaktadır. Sadece kilolu olan kişilerde görülen bir durum değildir. Zayıf bir vücut yapısına ve kilosuna sahip olan kişilerde de bölgesel yağlanmalara sıklıkla rastlanılmaktadır. Hamilelik süreci yaşayan kadınlarda da doğum sonrası görülen bu yağlanmalar için çözümü yağ aldırma (liposuction) işlemidir. Oluşan bölgesel yağlanmalar için yapılan zayıflama diyetleri, spor aktiviteleri yeterli bir sonuç vermemesinde şikâyetçi olan kişilerin merak ettiği çözüm yolu olarak yağ aldırma (lıposuction) olarak karşınıza çıkacaktır. Yağ aldırma fiyatları yapılan işlemlere göre değişmektedir. Bunla beraber en kesin çözüm olduğu, uzmanların da verdiği bilgiyle kesinleşmektedir. Genelde kadınlar da çene altı, kolun üst iç kesimleri, karın, bel, kalça, basen bölgesi için uygulatırken erkekler de çene altı, bel ve karın bölgesine sıklıkla tercih ettikleri görülmektedir.

Liposuction fiyatları yüksek olmasının sebebi istenilen bölgede kesin çözüm sağlaması ve yağ hücrelerinin ürememesidir. Dolayısıyla alınan bölgedeki yağlar, tekrar oluşmamış olacaktır. Bu da kesinliğini sağlayarak bölgesel yağ sorunu olan insanlara güvence vermektedir. Yağ aldırma (liposuction) ameliyatından sonra kişiler de kilo alırsam tekrar aynı sorunlarla karşılaşacağı endişesi bulunmaktadır. Alınan kilolar yağlanma oluştururken işlem yapılan bölgede eskisi gibi bir birikim oluşturmayacaktır. Sadece olağan bir yağlanma mevcut olacaktır. Kısacası liposuction (yağ aldırma), bir vücut şekillendirme uygulamasıdır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo