Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

LİPOSUCTİON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

LİPOSUCTİON HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

 

Liposuction ve Tanımı

Liposuction, en genel tanımıyla kanül adı verilen paslanmaz çelik tüpler aracılıyla yağ hücrelerinin alınması şeklinde tanımlanmaktadır. Bu uygulamanın başarılı olup olmaması, yağ aldırma işleminin yapılacağı kişinin özelliklerine göre değişmektedir. Deri yapısı yeterli elastikiyete sahipse, yaş, fiziksel durum ve kilo liposuction için elverişliyse; uygulama için ideal sınıfta olunduğu anlamına gelmektedir. Bunun dışında yapılacak işlemler, beklentilerin gereksiz büyütülmesine ve doğal olarak hayal kırıklıklarına sebep olmaktadırlar. Yağ aldırma işlemi olarak da ifade edilen liposuction, diyet ve egzersiz gibi sağlıklı yaşam etmenleriyle birleştirildiğinde başarılı sonuçlar verebilmektedir. Yağ hücrelerinin alınması sebebiyle aynı bölgelerde yağlanma sorunu tekrar etmemektedir. Fakat bunun için özellikle altı çizilen, sağlıklı beslenmeye ve egzersiz uygulamalarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Yağ Alım Aşaması Nasıl İşler?

Yağ alımı uygulamaları sırasında, kişinin damar yolu açılarak sakinleştirici bazı ilaçlar verilerek gevşetilmesi sağlanmaktadır. Sonrasında lokal anestezi verilerek, uygulama yapılacak alan çizilerek sınırlandırılmaktadır. Liposuction aşamasında ağrı duyulmasını önlemek ve yağ alımını kolaylaştırmak için, karışım olarak hazırlanan bir ilaç enjekte edilmektedir. Kanül adı verilen çelik bir parça ile yağ alımı gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama sonrasında komplikasyonlar oluşması çok küçük bir ihtimal olarak görülmektedir. Fakat yine de kalp damar hastası, şeker hastası ve hiper tansiyon hastası kişiler için uygun görülmemektedir.

Bölgesel Olarak Yerleşmiş Yağlar ve Liposuction

Bölgesel olarak yerleşmiş ve bazı durumlarda sertleşmiş yağ hücrelerinin alınması suretiyle gerçekleştirilen yağ alımlarının, cerrahi bir operasyon oldukları ve estetik cerrahlar tarafından uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Bu bağlamda, yağ alımı fiyatlarının değişik aralıklarda bulunması da kaçınılmaz olmaktadır. Tek bir rakam üzerinden verilen liposuction fiyatları, gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü uygulama alanına ve seçilen yönteme göre, kişiye özel olarak belirlemeler yapılması, en sağlıklı sonuçları verebilmektedir. Doğru merkezde, uzman bir cerrah tarafından yapılan yağ alımı işlemi; destekleyici bazı uygulamalarla hedeflenen etkiyi yaratabilmektedirler.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo