Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction

Liposuction

Liposuction Nedir?

Liposuction adı verilen yağ alma operasyonları, etkili olması, kısa sürmesi ve geçmişe göre çok daha az süren iyileşme dönemi ile çok sayıda kişinin yararlandığı estetik operasyonlar arasında bulunuyor. Fazla yağlardan kurtulmak isteyenler için en etkili ve kesin sonuç sağlayan yöntem olarak görünen operasyon, ABD ve diğer gelişmiş ülkelerde en çok uygulanan ameliyatlar arasında bulunuyor. Bazı söylentiler sonucunda güvenli olmayan bir operasyon olarak görülebilse de, aslında en güvenli ameliyatlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Güvensiz olduğu söylentilerinin yayılma sebebi ise, uygun olmayan ortamlarda ve ehil olmayan kişiler tarafından yapılmış olan ameliyatların sonucu olarak gösterilebilir. Fakat uygun şartlarda, steril bir ameliyathanede ve uzman estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirildiğinde en güvenli cerrahi operasyonlardan biri durumunda bulunuyor.

Yağ Aldırmaya Karar Verirken

Yağ aldırma ameliyatına karar verme aşamasındayken, daha önceki referanslarını da kontrol edeceğiniz uzman bir sağlık kuruluşu ve orada çalışan ya da orası ile çalışan bir cerrah tespit etmelisiniz. Sonraki bölümde ise söz konusu olan cerrah ile görüşerek isteklerinizi anlatmalı ve fikrini sormalısınız. Danıştığınız cerrah, uygulanabilecek ameliyat, ihtiyaçlarınız ve taleplerinize göre alınabilecek olan yağ miktarı, uygulanacak olan teknik ve yağ aldırma fiyatları konusunda gerekli olan bilgileri size verecektir. Bu süreç sonucunda ameliyatı yaptırmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Ameliyat olmaya karar verirseniz, cerrahınız ameliyatı planlama aşamasına geçecek ve (gerekliyse) ameliyat öncesi önlemleri almanızı isteyecektir. Bu önlemler arasında sigarayı bırakmak, aspirin kullanmamak ve bazı nefes egzersizleri yapmak gibi önlemler yer alabilir. Bu önlemler ameliyatı kolaylaştırmak, başarısını artırmak yani sorunsuz geçmesini garantilemek için alınacaktır. Ameliyat sonrasında ise yağlarınızdan kurtulabilir ve çok kısa bir süre içinde normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

Liposution Fiyatları ve Cerrah Tercihi

Tavsiye ettiğimiz yolla bulacağınız estetik cerrah ile görüşerek, ameliyatın uygulanışı ve liposuction fiyatları hakkında bilgi alabilir ve ameliyat konusunda nihai kararınızı verebilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo