Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Ameliyatının Riskleri Nelerdir

Liposuction Ameliyatının Riskleri Nelerdir

Öncelikle kamuoyunda liposuction ameliyatının basit bir ameliyat olduğu ve tıbbi eğitim almış herkes tarafından kolaylıkla yapılabileceği gibi yaygın bir söylenti bulunsa da bu kesinlikle yanlıştır. Liposuction, tıp literatüründeki her mesele gibi uzmanlık gerektiren bir konudur ve bu alanda uzman cerrah olmayan hekimler tarafından yapıldığında ciddi anlamda zarar verebilir. Özellikle bundan kâr elde edebilmek için bilinçli olarak yalan söyleyen kişilerden uzak durmak gerekir. Uzman olmayan bir doktor tarafından, yeterince steril olmayan malzemelerle yapılan liposuction ameliyati kişiyi fazla yağlardan kurtarmak şöyle dursun, vücudun daha fazla kilo almasına ve vücut formunun telafi edilmesi zor bir biçimde bozulmasına sebep olacaktır. Bu yüzden liposuction yaptırmadan önce alanında uzman bir doktora danışılmalıdır.

Aşırı kilolara sahip olan kişilerin liposuction yaptırarak zayıflamaları mümkün değildir. Kısa süreli bir zayıflama görülse de, belli bir süre sonra eskisinden daha çok kilo almak mümkündür ve vücut ameliyat sonrasında deforme olacağı için bu kilolar sağlığı ciddi anlamda tehdit edecek kadar artabilmektedir. Tekrar tekrar altının çizilmesi gerekir ki; liposuction bir kilo verme ameliyatı değildir. Bu ameliyat belli bir bölgede biriken artık yağlardan kurtularak vücut biçimsizliğini düzeltmeyi amaçlar. Uzman ve ilkeli bir anlayışla çalışan hiçbir doktor, kilo verme amaçlı liposuction ameliyatı yapmayı kabul etmeyecektir ve bu amaçla ameliyat olmaya çalışmak kişiyi ister istemez alanında uzman olmayan doktorlara yönlendirecektir.

Ayrıca yüksek oranda yağ emilmesi sonucunda kişide halsizlik, iştah kaybı, kansızlık gibi sorunların görülmesi de normaldir. Ameliyatı gerçekleştiren doktor bu yan etkilerin görülmemesi için bazı ilaçlar verecektir. Ancak ilaçlar etki göstermiyor ve söz konusu sorunlar devam ediyorsa doktora danışılmalı ve sunacağı alternatif çözümler kesinlikle göz önüne alınmalıdır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo