Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Ameliyatına Hasta ve Fiyat Açısından Genel Bakış

Liposuction Ameliyatına Hasta ve Fiyat Açısından Genel Bakış

Günümüzde aşırı kilo sorunu olan veya obeziteye yakalanmış her kişi çareyi yağ aldırma (liposuction) ameliyatında aramaktadır. Peki, aşırı kilosu olan herkes bu operasyonu yaptırabilmekte midir? Cevap, elbette ki hayırdır.

Öncelikle liposuction ameliyatının sadece bir bölgesel yağ vakumlama veya emme işlemi olduğunu bilmek gerekmektedir. Aşırı kilo genelde aşırı yağlanmadan olsa da bazen bu durum istisna olarak bozulmaktadır. Her kilosu fazla olan kişi liposuction ameliyatı için masaya yatırılmamaktadır. Genel itibarıyla vücut ağırlığı normal olduğu halde bazı bölgelerinde aşırı yağlanma gözlenen hastalarda bu işlem hemen uygulanmaktadır. Elbette bu ameliyat için derinin elastikliği, 18 yaş ve üzerinde olma, çok ciddi bir sağlık sorununun olmaması gibi çeşitli faktörler de pozitif veya negatif sonuçlar doğurmaktadır. Derisi çok kalın veya elastikliğini yitirmiş bir hastanın üzerinde liposuction operasyonu uygulanamaz. Bu durum bir kalp hastası veya damar hastası için de geçerli olmaktadır. Ayrıca yağ aldırma işlemi sadece derisinin altında aşırı yağlanma olan hastalar için çözüm yolu olup iç organlardaki yağlanmalara karşı etkisiz kalmaktadır. Bununla birlikte liposuction fiyatları hastanın aldıracağı yağ miktarı ve bölge sayısına göre büyük ölçüde değişiklik göstermektedir. Türkiye’de aşırı yağlanma sorununa bağlı olarak her yıl yüzlerce hasta yağ aldırma operasyonunu uygulamaktadır. Ülkemizin yüzde 30’dan fazlasının aşırı kilolu olduğu düşünüldüğünde bu operasyona ne kadar çok talep olduğu da rahatça gözler önüne serilmektedir.

Yapılan bazı anketlerde artık aşırı yağlanma için liposuction ameliyatı yaptıracak hastaların bankalardan kredi çektiği de saptanmıştır. Bilhassa halkın geçim sıkıntısıyla boğuştuğu kesiminin de bu ameliyat için para bulması gerektiği düşünülürse yağ aldırma fiyatları için çok yüksek rakamlar belirlenmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo