Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Ameliyatı Nedir?

Liposuction Ameliyatı Nedir?

Liposuction Ameliyatı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liposuction,  vücudun herhangi bir bölgesinde, pek hoş olmayan biçimde birikmiş yağ tabakalarının vakum yöntemi ile azaltılması işlemidir.  Form estetiğinin bozulmasına sebep olan fazla yağların yok olması, vücudun şekillenmesini sağlamaktadır.  Koşulları uygun olan hastalarda bir tek seferde ortalama 8 kilo yağ alınması mümkündür. Genel olarak bilinenin aksine yağ aldırma operasyonu bir zayıflama yöntemi değil; sadece diyetle erimeyen yağların yok edilmesidir.  Bir kişi diyet yapar, kilo verir ve en son sarkmayla beraber yağlı bölgeler erimez. Yağ aldırma bu noktada büyük bir fayda sağlamaktadır.  Hastada tekrar yağ oluşumu büyük oranda engellenmiş olur.

En Çok Uygulandığı Bölgeler ve Liposuction

Liposuction işlemleri en çok şu bölgelerde uygulanmaktadır: Kalçalar, karın ve bel çevresi, dizlerin birbirlerine bakan yüzleri, kol memedir. Liposuction cerrahî müdahalesi genellikle lokal anestezi altında uygulanmaktadır. Alınacak yağ birikintilerinin olduğu yerler önce hastanın göreceği şekilde çizilir. Bu birikmiş yağların parçalanması ve ameliyat sonrası oluşan ağrıların en aza indirmesi için özel bir karışım enjekte edilir.

Liposuction Ağrı Yaparmı?

Liposuction operasyonundan yaklaşık 7saat sonra hafif ağrılar ve morluklar olabilir. Bu sorun basit ağrı kesicilerle rahatlıkla giderilebilir.  Morlukların tamamen yok olması yaklaşık 4 haftayı bulacaktır.  Liposuction operasyonu sonrası 3-4. gün yapılan bandajlar açıldığında hastaya korse giymesi önerilir. Bu işlem için özel korse yaklaşık 5 hafta süreyle kullanılır. Liposuction operasyonu sonrası şişlikler en geç 5-6 ay içerisinde tamamen yok olur. Cerrahî müdahale sonrası yağlı bölgelerde meydana gelen incelme 3. aydan itibaren tamamen fark edilmektedir. Hastanın liposuction operasyonu sonrası dikkat etmesi gereken nokta ağır egzersizlerden ve güneşten kaçınması gerektiğidir. Yağ aldırma fiyatları, yapılan işlemlerin niteliği doğrultusunda değişim göstermektedir. Liposuction fiyatları için kesin bir miktar söylemek doğru olmayacaktır; çünkü ameliyat yapılan bölgenin büyüklüğü bunda belirleyicidir.

 

 

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo