Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Liposuction Ameliyatları

Liposuction Ameliyatları

Ameliyat Hakkında Bilinmesi Gerekenler ve Liposuction

Yağ alma ya da liposuction olarak isimlendirilen operasyonlar, plastik ve estetik cerrahi tarafından uygulanan ve en az risk taşıyan ameliyatlardan birisi olarak gösterilmektedir. Bu operasyonlarda geçmişte yaşanan sorunların sebebi, kullanılan araçların (kanüller ve vakum cihazları) yeterli verimi vermemesi veya yetkin olmayan kişiler tarafından, uygun ve steril olmayan ortamlarda ameliyatların yapılması idi. Ama son 10 yıldır geliştirilen teknikler sayesinde ameliyatın riskleri yok denecek kadar az bir seviyeye geldi. Yani uzman bir estetik cerrah tarafından ve steril bir ameliyathanede yapılan yağ alma işlemleri, en güvenilir cerrahi operasyonlar arasında yer almaya başladı.

Hangi Cihazlar ile Liposuction Uygulaması Yapılır

Yağ aldırma ameliyatlarında uygulanan teknik ise oldukça basit sayılabilir. Operasyon sırasında belirlenmiş olan noktalarda açılan 1 santimetreden daha küçük kesilerden yağlanma olan bölgeye iletilen 0,2-0,6 milimetre çapındaki kanüllere bağlanmış olan vakum cihazı ile yağlar emiliyor. Yağların parçalanması için ultrason dalgalarının kullanılması da gerekebiliyor. Sonuç olarak istenilen vücut konturu ve düzgün bir cilt yüzeyi sağlanıncaya kadar işleme devam ediliyor. Sonrasında ise açılmış olan kesiler sadece birkaç dikiş atılarak kapatılıyor. Hastanın yanında bir refakatçi olması tavsiye edilse de, genellikle maksimum 24 saat içinde taburcu ediliyor. Bu şekilde yani oldukça kolay bir şekilde tamamlanan ameliyatın ücreti de 1980’li ya da 1990’lı yıllarla kıyaslandığı takdirde oldukça düşük miktarlarda kalıyor. Ameliyatın uygulanacağı vücut bölgelerine ya da alınacak olan yağ miktarına göre değişebilen liposuction fiyatları, hayatını kolaylaştırmak isteyen ve yağlar nedeniyle sıkıntı çeken herkesin karşılayabileceği bir seviyede bulunuyor.

Fazla Yağlardan Kurtulmak için Liposuction

Siz de fazla yağlarınız nedeniyle önemli sıkıntılar yaşıyor olabilirsiniz. Ameliyata güvenememe ya da yüksek yağ aldırma fiyatları gibi endişeleriniz varsa, uygun bir estetik cerrah ile görüşmenizi önerebiliriz. Bu görüşmenin sonucunda endişelerinizden kurtulabilir ve hayatınıza büyük kolaylık getirecek olan ameliyatı olmaya karar verebilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo