Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Lazer Lipoliz ve Soğuk Lipoliz Arasındaki Farklılıklar

Lazer Lipoliz ve Soğuk Lipoliz Arasındaki Farklılıklar

Yağ aldırma operasyonu yaptırmak isteyen hastaların kafasında birçok soru işareti bulunmaktadır. Hastalar bu soru ve çekincelerinde haklı olsalar da, bu soruların birçoğu eski uygulama yöntemlerinden kalma sorunlardan dolayı olmaktadır.

Klasik liposuction tekniklerinin üzerine, teknolojinin gelişmesi ile birçok yeni teknik eklenmiştir. Bunlardan ikisi de lazer lipoliz ve soğuk lipoliz teknikleridir. Lazer lipoliz tekniği, en basit tabiriyle vücutta istenmeyen fazla yağların lazer ile müdahale sonucu yakılıp vücuttan atılmasıdır. Soğuk lipoliz tekniğinde ise,  İnatçı yağ dokularının bulunduğu; karın, basen, kalça, diz, sırt gibi bölgelerde önce ısının yükseltilip sonra ani şoklama ile yağ hücrelerinin ölmesine neden olacak bir teknik uygulanır.

                İki yağ aldırma tekniği de bazı benzerliklere ve farklılıklara sahiptir. Öncelikle benzerliklerden başlamak gerekirse; hem lazer lipo tekniğinde hem de soğuk lipo tekniğinde çok daha hassas ve zor bölgelere erişim imkanı bulunmaktadır. Özellikle klasik liposuction uygulamasında zor ulaşılan; diz, çene altı, sırt ve kasık bölgelerinde, bahsedilen bu iki teknik sayesinde yüksek başarı oranı yakalanmaktadır.

Lazer lipo ile soğuk lipo işlemlerinin buluştuğu bir diğer nokta ise işlemlerin çabuk ve ağrısız bir şekilde halledilebilmesidir. Her seans sonrasında, operasyon bölgesinde işleme bağlı hafif kızarıklıklar dışında bir soruna rastlanmamaktadır. Bu kızarıklıklar da bir iki dakika ile bir iki saat arasında kaybolmaktadır. Ağrılı bir işlem olmamasından dolayı, hastalar seansın hemen sonrasında dahi günlük hayatlarına ve işlerinin başına kolayca dönebilmektedir.

Ne lazer lipo tekniği ne de soğuk lipo tekniği sosyal güvenlik kapsamı içerisinde geçen uygulamalar değildir. Bunun en büyük nedeni ise uygulamaların, estetik işlem kapsamında olmasıdır.

Bu benzerlikler dışında, iki uygulama arasında ki tek fark, uygulamaların etkin maddelerinin farklı olması ve uygulama tekniklerinde ki birkaç teknik farklılıktır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo