Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Lazer Lipoliz ile Kesin ve Etkili Sonuçlar

Lazer Lipoliz ile Kesin ve Etkili Sonuçlar

Yağ aldırma operasyonu yaptırmak isteyen hastaların kafasında birçok soru işareti bulunmaktadır. Hastalar bu soru ve çekincelerinde haklı olsalar da, bu soruların birçoğu eski liposuction yöntemlerinden kalma sorunlardan dolayı olmaktadır.

Klasik liposuction tekniklerinin üzerine, teknolojinin gelişmesi ile birçok yeni teknik eklenmiştir. Bunlardan birisi de lazer lipoliz tekniğidir. Lazer lipoliz tekniği, en basit tabiriyle vücutta istenmeyen fazla yağların lazer ile müdahale sonucu yakılıp vücuttan atılmasıdır.

Eski yöntemlere oranla lazer lipoliz birçok avantaja sahiptir. Öncelikli olarak vücuda dışarıdan herhangi bir madde sokulmamaktadır. Bu da kişinin vücut bütünlüğü açısından olumlu bir gelişmedir. Ayrıca operasyon sırasında uygulanan yöntem nedeniyle yağ hücreleri dışında derinin gerginleşmesini ve genç kalmasını sağlamaktadır. Klasik yöntemin uygulanmasından sonra, yapılan germe operasyonların ihtiyaç duyulmamaktadır. Klasik yöntemin bu gibi dezavantajları nedeniyle yağ aldırma fiyatları bir hayli yüksek iken, lazer lipo yöntemi ile çok daha uygun fiyatlar ortaya çıkmaktadır.

Bunun yanında, lazer lipo, vücut üzerinde çok daha kapsamlı müdahale şansı doğurmaktadır. Bel, sırt, kalça, karın, diz bölgelerinde bulunan ve ulaşılması oldukça güç olan bölgelere dahi müdahale şansı doğurmaktadır. Klasik uygulamalara oranla, operasyon sonrasında vücutta morluk, şişlik gibi istenmeyen sonuçlara çok daha az rastlanır. Uygulama sonrası elde edilen sonuçlar çok daha kalıcıdır çünkü yağ hücreleri, lazer müdahalesi ile yakılıp yok edilmekte ve daha sonra vücuttan çekilmektedir. Ancak sonuçların daha da kalıcı olması isteniyorsa, hastanın operasyonu takip eden zamanda spor yapması ve kilosuna dikkat etmesi doktorlar tarafından önerilmektedir. Çünkü işlem sonrasında bölgede bırakılan yağ dokuları aşırı kilo alımlarında büyüyerek hacim kazanabilmektedir.

Lazer lipo uygulaması, estetik işlem kapsamına girdiği için sigorta kurumları tarafından karşılanmaz. Liposuction fiyatları için uygulamayı yapan kişi veya birimler ile irtibata geçmeniz gerekmektedir çünkü uygulamaların fiyat listelerinin açık olarak belirtilmesi yasaktır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo