Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Kaç Çeşit Liposuction Uygulaması Vardır?

Kaç Çeşit Liposuction Uygulaması Vardır?

Ülkemizde, estetik operasyonlara olan ilgi günden güne artmaktadır. Bunun çok çeşitli nedenleri olsa da genel olarak fiyatlarda meydana gelen düşüş, operasyonların yaygınlaşması ve hastaların bilinçlenmesi şeklinde üç temel başlıktan bahsedilebilir.

Estetik operasyonlar arasında, ülkemizde en çok tercih edilen uygulamalardan birisi ise yağ aldırma operasyonlarıdır. Her ne kadar uygulamanın genel olarak yanlış anlaşılması gibi durumlar olsa da, hastalar vücutta biriken fazla yağ bölgelerinden kurtulmak adına bu yönteme sıkça başvurmaktadırlar.

Yağ aldırma operasyonlarını çeşitlerine göre şu şekilde ayırabiliriz;

Klasik Liposuction Yöntemi: Uygulamanın ilk başladığı zamanlar kullanılan ancak günümüzde gelişen teknoloji sayesinde kullanımı gittikçe azalan bir yöntemdir. Islak teknik, aşırı ıslak teknik, internal ve external ultrasonic teknik ve power asisted teknik.

Klasik liposuction tekniğinde temel olarak vücuda yerleştirilen çok küçük boyutlu iğneler ile yağ dokusunun vücuttan çekilmesi şeklinde bir uygulama vardır. Yukarıda sayılan teknikler sayesinde günümüzde çok daha etkili sonuçlar alınabilmektedir.

Lazer Lipoliz: Klasik liposuction uygulamalarına göre çok daha kolay, hızlı ve kesin sonuç veren bir yöntemdir. Klasik uygulamalara göre istenilen bölgeye daha yoğun müdahale, vücuda iğne ve benzeri materyallerin sokulmaması ve deri sıkılığı gibi avantajları bulunmaktadır.

Soğuk Teknik: Temel olarak lazer lipoliz gibi vücuda herhangi bir delici işlem uygulanmadan yapılsa da bu teknikte lazere oranla daha doğal bir uygulama olan soğuk ile müdahale edilmektedir. Prensip olarak yağ hücrelerine soğuk ile müdahale edilerek yağ hücrelerinin yok olması amaçlanmaktadır.

Görüldüğü üzere bu tip operasyonlarda seçenekler oldukça fazlalaşmış ve bu da yağ aldırma fiyatları üzerinde oldukça olumlu bir etkiye sahip olmuştur.

Siz de vücudunuzda istenmeyen yağlardan kurtulmak ve sağlıklı bir görünüşe kavuşmak istiyorsanız doktorunuz ile size uygun teknik ve uygun liposuction fiyatları üzerinde araştırma yapıp bu uygulamalardan birinden faydalanabilirsiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo