Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Herkes Liposuction Yaptırabilir Mi?

Herkes Liposuction Yaptırabilir Mi?

Birçoğumuz yaşantımızda kilolarımızdan şikâyetçi olmaktayız. Kilolarımızın en büyük düşmanı ise doğru beslenmemektir. Aldığımız besinlerdeki yağ oranları fazla olduğu zaman vücudumuzda yağ birikmelerine yol açmaktadır. Bu da fiziksel görünüşümüzde hoşumuza gitmeyen durumlar oluşturmaktadır. Bu durumlardan kurtulabilmek için çeşitli zayıflama ve yağ aldırma yöntemleri bulunmakta. Liposuction ise günümüzde birçok kişi tarafından bilinen sıkça uygulanan yöntemlerin başında gelir. Kilo sorunları olan kişiler doktorlara başvurmadan önce sıkça “ben de liposuction yaptırabilir miyim?” sorusuna cevap aramaktadır.

Liposuction yöntemine genelde bölgesel yağlanması bulunan kişiler başvurmaktadır. Her yaştan ve her cinsiyetten kişilerin başvurabildiği bu cerrahi yönteme aslında ergenlik çağı ve öncesindeki kişilere uygulanması önerilmemektedir. Ergenlik çağı ve sonrasında metabolizmada ve vücutta birçok değişiklik meydana gelmesi nedeniyle liposuction uygulaması bu dönemden önce yapılması sakıncalıdır ve başarılı bir uygulama olmamaktadır. Doktorlar bu uygulamayı 20’li yaşlar sonrasında yağ dengesi oturmuş olan kişilere yapmayı uygun görmekteler. Bunun yanında aşırı kilosu bulunan kişiler (morbit obeziteli) için başarı sağlanamadığı için yapılması önerilmemektedir. Bu yöntemi yaptıracak kişilerin başka sağlık sorunlarının da olmaması gerekmekte. Bu nedenle uygulama öncesi çeşitli testler ve tetkikler yapılarak uygulamanın uygun olup olmadığı cerrahlar tarafından analiz edilir. Şeker, tansiyon ve kalp gibi ciddi hastalıkları bulunan kişiler cerraha bu durumları bildirmeleri gerekmektedir.

Yağ aldırmadaki en önemli konunun sağlık olduğunu düşünürsek bu konuda en doğru kararları almamız gerekiyor. Bu kararlar içinde doğru cerraha vücudunuzla ilgili sorununuzu en doğru ve en açık şekilde aktarmanız gerekmektedir. Hangi yaş aralığında olursanız olun öncelikle doğru hastane veya tıp merkezini araştırmanız önemlidir. Mutlaka doğru kaynaklardan doğru bilgileri alarak yağ aldırma işlemini başarıyla sonuçlandırmak için emek sarf etmelisiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo