Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Erkeklerde Yağ Birikimi Çözümü

Erkeklerde Yağ Birikimi Çözümü

Kadınlar her ne kadar ön planda gözükseler de, estetik ve sağlıklı bir vücut erkekler için de çok önemlidir. Son yıllarda bu oranın daha da arttığı gözükmektedir. Yağ aldırma (liposuction) ameliyatına oldukça fazla ilgi olduğu yapılan araştırmalarda da karşımıza çıkmaktadır. Liposuction, yoğun olarak belirli bölgelerde toplanan yağ birikintilerinin vakum yoluyla çekilmesi ve yağ oluşumunun en az seviyeye düşmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir.

Erkeklerde bu yağ birikimi bel, karın, boyun bölgelerinde gözükmektedir. Bu fazlalık yağlar egzersiz ve diyetle gerekli çözüme ulaşmadığında başvurulan bir yöntemdir. Ülkemizde de bu yönteme başvuru olduğu gözükmektedir. Yapısal olarak kadınlardan farklı bir yapıya sahip olan erkekler de bel ve karın bölgesindeki yağ birikimleri, daha kilolu ve biçimsiz gözükmelerine neden olur. Özellikle; karın bölgesindeki yağlar alınarak kasların harekete geçmesi sağlanmış olup, iyi bir vücuda kavuşmaları sağlanmış olacaktır. Ayrıca erkeklerde görülen meme büyüme rahatsızlığı çözümü bu yöntemle sağlanmaktadır ve başvurular buna yönelik olmaktadır. Bu işlemin gerçekleşmesi için kişinin spor yapıyor olması ve normal bir kilodan biraz fazla olması gerekmektedir. Düzenli protein alan, sporunu yapan kişi liposuction ile özellikle bel simidinden çok rahat bir şekilde kurtulacaklardır. Göbekte yapılan işlemler de de kasların ortaya çıkması sağlanacaktır. Hatta baklavalara bile sahip olma şansları yüksektir. Bu amaçla da başvurular sıklıkla oluşmaktadır. Yapılan işleme göre yağ aldırma fiyatı da belirlenebilmektedir.

Liposuction, erkeklerde daha çok göbek kısmı ve meme büyümesi, sarkması için tercih edilen cerrahi bir yöntemdir. Farklı bölge ve tekniklere göre de liposuction fiyatı, belirlenmektedir. Aynı zamanda erkeklerde ameliyat sonrası, kadınlara göre daha hızlı iyileşme seyri gözükmektedir. Doktorun egzersizlerine, önerilerine de uyulduğu takdirde başarılı bir sonuç alınabilecektir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo