Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Erkeklerde Liposuction ile Atletik Vücut Oluşturma

Erkeklerde Liposuction ile Atletik Vücut Oluşturma

Yağ aldırma işlemi genellikle kadınlarda estetik bir vücuda sahip olmak için yapılan bir uygulama olarak görülmektedir. Ancak bilinenin aksine erkeklerde de bu uygulama kaslı bir vücuda sahip olabilmek için tercih edilmektedir. Hemen hemen her erkeğin vücudunun üst kısmında omuzlar ve göğüs, alt bölgede de göbek kısmı yağlanmaya meyilli alanlardır. Erkekler için kaslı bir vücuda sahip olmak kadınların estetik görünmesi kadar önem taşımaktadır.

Erkeklerde yağlanmaya meyilli alanları vücut çalışmaları yaparak kasa çevirmeye çalışmaktadırlar. Ancak bazen tam anlamıyla bu mümkün olamamakta ve istenilen vücuda ulaşılamamaktadır. Burada devreye alternatif arayışlar girmekte ve en uygun olarak görülen liposuction yöntemine başvurulmaktadır.Artık günümüzde ünlülere yapılan atletik vücut, plaj vücudu, üçgen vücut estetiği olarak adlandırılan bir takım uygulamalar halk tarafından da böyle bir vücuda sahip olma isteği uyandırmaktadır. Kimi zaman silikon protezlerle kaslı ve üçgen vücut oluşturulmaktadır. Kimi zamanda liposuction yöntemi tercih edilerek böyle bir vücuda kavuşmak istenmektedir.  Ünlülerden esinlenerek popüler hale gelen baklava görünümlü karına sahip olmak için erkeklerde en az kadınlar kadar estetiğe önem vererek liposuction yaptırmaktadırlar.

Erkeklere yapılan liposuction kadınlarınkinden biraz daha farklı. Erkeklerin yağlanma bölgeleri sadece göbek deliği etrafı, karın ve her iki yanda bel bölgesi ve göğüs bölgesi ile sınırlı. Bu yağların altında, en zayıf erkekte bile bir karın kası kütlesi bulunmaktadır. Erkeklerde uygulanan liposuctionda amaç , karın yağlarının çoğunu almaktır. Kadınlarda karın yağlarının çoğu alınmamakta çünkü erkeksi bir vücut oluşmaktadır. Son yıllarda hem dünya genelinde hem de ülkemizde gelişmeye başlayan yaşam şartları artık insanların geçim sıkıntısı derdinden sıyrılıp kendileri için bakım yapmaya zaman ve para harcamalarına olanak sağlamaktadır. Bakım dediğimizde aklımıza her ne kadar kadınlar gelse de son yıllarda erkekler de modaya uymakta, fiziksel görünümlerine özen göstermekte ve çeşitli estetik arayışlar içine girmektedirler. Liposuction da fiziksel görünümün düzelmesi için erkekler açısından artık fazlaca önem görmektedir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo