Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Doğum Sonrası Kadın Ve Liposuction

Doğum Sonrası Kadın Ve Liposuction

Yeni doğum yaparak, bebeklerini kucaklarına alan annelerin, doğum sonrasında vücutlarında oluşan deformasyonlara yağ aldırma operasyonu yetişmektedir. Annelerin bu dönem sonrası yaptıkları egzersiz ve diyetler yeterli gelmeyince başvuracakları gelişen teknojilerle imkânlar sağlayan plastik estetik ve plastik cerrahları olacaktır. Liposuction (yağ aldırma) diye bilinen bir ameliyatta gerçekleştirilmektedir.

Kadınların lohusalık döneminde, vücutlarında oluşan bu olumsuz değişimler, sarkmalar psikolojik olarak çökmelerine sebebiyet verdiği bilinmektedir. Bu süreçten geçen anneler artık liposuction ( yağ aldırma) ameliyatı sayesinde rahat bir nefes alabilmektedirler. Yalnız uzmanların, lohusa kadınlara verdikleri bilgilere göre; doğum sonrası normal kiloya dönene kadar beklemeleri gerektiğidir. Bunun yanı sıra emziren annelerin bu dönemi atlattıktan sonra operasyon geçirmeleri gerektiği de söylenmektedir. Böylece kalıcı ve sağlıklı bir çözüme ulaşılmış olacaklardır. İleriki dönemler için de yağ hücrelerinde azalma sağladığından oluşan yağ birikintileri azalmış olacaktır. Doğum yapan anneler liposuction işlemini genelde göbek bölgesi için tercih etmektedirler. Göbek bölgesinde yapılacak işlemlerin belirlenmesi için doktorunuzla görüşerek, karın bölgenizdeki alınacak yağ miktarının belirlenmesiyle yağ aldırma fiyatını öğrenmiş olacaksınız. Bununla beraber başvurduğunuz kuruluşa ve doktorunuza göre fiyatlandırmalar da farklılık göstermektedir. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, sağlıklı ve güven veren bir merkeze başvuru yapmaktır. İşinin ehli olan uzmanlara kendinizi rahatlıkla teslim edebilirsiniz. Bu işlem öncesi yapmanız gerekenler de doktorunuz tarafından sizlere ameliyat öncesi bildirilmiş olacaktır.

Doğum sonrası oluşan yağ birikintileri, sarkmalar için gerekli diyet ve spor yapmanıza rağmen çözüm alamıyorsanız liposuction fiyatlarını öğrenmek için başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Bu operasyona uygun olup olmadığınız doktorunuz tarafından tespit edildikten sonra gerçekleştirilebilecektir. Doğum sonrası yağ birikintisi ve sarkmaların giderilmesinde etkili olan bu cerrahi müdahale sizleri kalıcı bir çözüme ulaştıracaktır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo