Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Toplumda bölgesel zayıflama olarak bilinen olarak bilinen yağ aldırma sistemi kadınların en çok başvurduğu estetik operasyonlarından birisidir. Günümüzde bayanların tercihleri arasında ilk sıralarda olan bu operasyon, plastik cerrahi uygulamalarla yapılmaktadır. Sonuçları ise, gözle görülebilecek kadar fark edilmektedir. Ameliyat iki türlü anestezi ile yapılmaktadır. Alınacak bölgenin rolü büyüktür bu operasyonda. Operasyon,  sınırlı uyuşturma dediğimiz lokal anestezi ve normal anestezi yöntemleriyle yapılmaktadır. Uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişen bu anestezi uygulamaları, doktorun kararına bağlıdır.

Liposuction uygulamaları, hemen hemen her kadının yaptırdığı bir uygulamadır. Vücut yapınıza uygun olmayan karın bölgesi, bacak bölgesi veya basen bölgelerindeki incelme sporla dahiş çok zor yok olur. Daha çok genetik bölgesel kilo problemleri disiplin ve düzen gerektirdiği için, çoğu kişinin de buna ayıracak zamanı olmayabilir. Ancak yağ aldırma operasyonlarında tamamen bir daha kilo almayacağınız anlamını da taşımadığını bilmelisiniz. Bilinen en büyük yanlış, bu operasyonu geçirdikten sonra asla kilo almayacağınızı düşünmenizdir. Operasyon sonrası kilo kontrolünüzü elinizde tutmanız gerekir. Aksi halde ikinci bir uygulama gerektirebilir. Fiyat olarak düşünüldüğünde yağ aldırma operasyonlarında, uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişkenlik gösterdiğiniz söylemeliyiz. Doktorunuza muayene olduktan sonra fiyatlandırma konusunda da bilgilendirilirsiniz. Ve hastanenin bulunduğu lokasyona göre de fiyatta farklılık olması normaldir.

Operasyon sırasında kanama, ağrı, sancı ve gözle görülen derideki morarmaların normal olduğunu söylemeliyiz. Endişelenecek bir durum söz konusu değildir. Ameliyatlı bölgelerde bu gibi durumlar olabilir. Ameliyat sonrası doktorunuzun önereceği krem ve kişisel bakım ürünlerine özlen göstermelisiniz. Ameliyat sonrası için, özle korseleri düzenli kullanımız gerekmekte, aksi halde iyileşme süresi uzarken, ikinci bir operasyona da maruz kalmanız söz konusu olabilir.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo