Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

İnsanlar fazla kilolarından kurtulmak için yıllardır çeşitli yöntemler kullanmaktadır. Son zamanlarda yaygın olarak kullanılan bir yöntemse bölgesel zayıflama… Bölgesel zayıflama; vücudun belli bir bölgesinde biriken yağların cerrahi müdahale ile yapılan bir zayıflama yöntemidir.

Bazı insanların vücudunda kilolar orantısız toplanır. Örneğin, bazılarında belinden üstü kilo alıp, genişlerken bacak kısmı zayıf kalmaktadır. Bu durumda klasik zayıflama yöntemleri dışında, bölgesel zayıflama yöntemleri de uygulanabilmektedir. Bunlardan günümüzde 3 tanesi yaygın olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Liposuction’da; vücudun belli bir bölgesindeki yağların ameliyatla alınması işlemidir. Bir diğer yöntem olarak Lipoliz’dir. Bu yöntemde; yağların olduğu bir bölgeye enjeksiyon yardımıyla kimyasal maddeler verilmesidir. Ancak Sağlık Bakanlığı bu kimyasal maddelerin vücuda Zaralı olabileceği nedeniyle uygulamadan kaldırmıştır. Son yöntemse; Ultrasonik Kavitasyon’dur. Bu yöntem ameliyatsız ve en sağlıklısı olarak görülmektedir.

Uzun ve sağlıklı yaşam için, artık kilolardan kurtulmak çok önemli hale gelmiştir. Bölgesel zayıflama yöntemlerinden biriyle sağlıklı bir şekilde kilo vermek artık çok kolay olmaktadır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo