Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın Yolu

Bölgesel Yağlardan Kurtulmanın Yolu

Gerek bayanların, gerekse erkeklerin vücutlarında bölgesel yağlanmalar olabilmektedir. Bu durum, vücutta asimetrik bir görüntü ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Estetiği bozması kişilerin önemli kompleksler ve memnuniyetsizlikler yaşamasına sebebiyet vermektedir. Erkeklerin daha çok göbek veya göğüs kısımlarında olabilen bölgesel fazlalıklar, kadınlarda daha çok dikkat çekmektedir. Bayanların, göğüs, göbek, kalça veya basen ya da bacak bölgelerinde fazlalık oluşabilmektedir.

Bu durumun olmaması için öncelikle, bölgesel fazlalıkların giderilmesi için özel hazırlanan diyetlerden yararlanmak gerekmektedir. Öte yandan, fazlalık bulunan alana göre düzenli egzersiz yapılması da çok önemlidir. Özellikle egzersizlerin etkili ve düzenli olması bu alanlarda erime sağlayacaktır. Bayanların en şikayetçi olduğu bölgesel fazlalıklar kalça bölümünde bulunmaktadır. Bunun için özellikle, merdiven çıkma, yokuş yukarı düzenli yürüyüş gibi egzersizlerin yapılması gerekmektedir. Karın bölgesinde olan yağlanma da bazı özel egzersizlerin uygulanmasını gerektirmektedir. Vücutta zor eriyen bölge karın bölgesidir. Mekik ve bazı karın germe egzersizleri mutlaka düzenli şekilde yapılmalıdır. Aynı zamanda, koşmak, yürüyüş, düzenli bisiklete binmek, yüzmek ve ağırlık kaldırmak da etkili olacaktır.

Beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek ve sık fakat az beslenmek çok önemlidir. Bol su tüketmenin önemi de unutulmamalıdır. Yemekleriniz kesinlikle hızlı yememelisiniz. Ağır yemeye dikkat edin. Alkol almamaya ve tuz tüketimini azaltmaya da özen göstermelisiniz. Öte yandan, metabolizmanızın hızlı çalışması için günde 7 veya 8 saatten az uyumamaya dikkat etmelisiniz. Bölgesel yağlardan kurtulmak için liposuction gibi uygulamalardan da yararlanabilirsiniz. Gelişen estetik cerrahi bu uygulamaların uzman ellerde ve etkili şekilde yapılmasına olanak sağlamaktadır. Ancak, bu tür tedavilerde uzman hekiminizin tavsiyelerine harfiyen uymaya dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde, tedavi sağlıklı şekilde sonuç vermeyecektir. Mutlaka tedavi süreçlerine dikkat etmelisiniz.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo