Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Bölgesel Yağlanma Kalıtsal Mıdır?

Bölgesel Yağlanma Kalıtsal Mıdır?

Uzmanlar bölgesel şişmanlamanın genlerimizle ilgili olduğunu söylüyor. Sıklıkla basen, bacak yada göbek bölgesi yağlanmaları olarak ortaya çıkan bölgesel yağlanmada kötü beslenme ve hareketsiz yaşam tarzı da etkili olmaktadır. Bir takım bölgesel zayıflama yöntemleri ile bu durumdan kurtulmak mümkündür.

Göbek bölgesi, basen yada bacak yağlanmasını tek başına ortadan kaldıracak bir diyet yada egzersiz programı maalesef ki yoktur. Ancak dengeli beslenmek esas olmak üzere lokal egzersizlerle ilgili bölgelerdeki kasları güçlendirmek ve sarkmayı önlemek gerekmektedir. Dengeli beslenme ve egzersiz yaşam şeklimiz olmalıdır. Daha hafif gıdalarla beslenmek, kafein ve gazlı içeceklerden uzak durmak, sıvı tüketimini arttırmak, hayvansal proteinleri ve tuzu azaltmak, egzersizi artırmak bize bölgesel yağlarla mücadelede yardımcı olacaktır. Bunlarla beraber bölgesel yağlardan kurtulmak için yardımcı bir takım bölgesel zayıflama tekniklerinden de faydalanılabilir. Liposuction yani yağ alma ameliyatı ve lenf drenaj masajı bu yardımcı yöntemlerden bazılarıdır.

Görüldüğü gibi bölgesel şişmanlık kalıtsaldır. Ama durdurmak ve tamamen kurtulmak için faydalanabileceğimiz, birçok bölgesel zayıflama yöntemi ve tekniği bulunmaktadır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo