Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Bir Liposuction Hastasının Günlüğü

Bir Liposuction Hastasının Günlüğü

Bugün, aynada kendime baktığımda özellikle bel bölgemde biriken yağların bir türlü gitmediğini gördüm. Yaşımın biraz ilerlemiş olması ve hayat tempom nedeniyle sağlığım için gerekli önemi gösteremiyorum. Ancak, kendi kendime bir karar aldım; yağ aldırma operasyonu ile bu yağlardan kurtulacaktım.

  1. Gün : Yaptığım araştırmalar sonunda, liposuction uygulamalarının eskisi kadar pahalı olmadığını öğrendim. Bu benim için büyük bir avantaj. Daha sonra bu işlemi gören birkaç arkadaşım ile konuştum ve önerdikleri doktorlar ile iletişime geçtim. Bana en uygun olduğunu düşündüğüm doktor ile yarın için randevulaştım.
  2. Gün : Doktorum ile yaptığım ilk görüşmede vücudumun hangi bölgesinden yağ aldırmak istediğimi söyledim. Bana, klasik liposuction uygulamasından başlayarak en yeni tekniklere kadar neler ile karşılaşacağımı anlattı. Soğuk lipo uygulamasının bana uygun olduğu konusunda anlaştık.
  3. Gün : Bugün, vücudum üzerinde genel tetkikler yapıldı ve yağ aldırma işlemi için bir riskimin olmadığı anlaşıldı. Ardından ilk seansa geçildi. Çok korkmama rağmen vücudumda büyük bir acı ya da ağrı hissetmedim. Sadece uygulamanın yapıldığı bölgede soğukluk hissi yaşadım. Eve geldiğimde, işlem bölgesinde soğuğa bağlı olarak hafif bir kızarıklıktan başka iz yoktu.

1 Hafta Sonra : İşlemin faydalarını şimdiden görmeye başladım. Bel bölgemde gözle görülür bir incelme var. Üstelik bu işlemler günlük hayatımı da etkilemiyor. İşime ve gündelik hayatıma rahatça devam edebiliyorum. Hareketlerimde ki rahatlık ise şimdiden kendisini gösteriyor.

2 Ay Sonra : Seanslarım tamamlandı. Artık incecik bir bele sahibim. Ömrümün sonuna kadar taşıyacağımı düşündüğüm yağlardan kurtulmayı başardım. Kendimi çok zinde ve enerjik hissediyorum. Bel ağrılarım ortadan kayboldu. Ancak doktorum ile iletişimi kesmemeye karar verdim.

1 Yıl Sonra : Doktorumun önerdiği egzersizleri ve diyet programımı aksatmadan sürdürüyorum. Artık fazla kilolarımdan da eser kalmadı. Arkadaşlarım bendeki değişime hayret ediyorlar. Tembel yaşam biçimimi tamamen geride bıraktım. Artık evime yürüyerek gidip geliyor, her işimi mümkün olduğunca hareketli bir biçimde yapmaya çalışıyorum. Kaybettiğim kiloları geri almaya hiç niyetim yok.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo