Teşvikiye, Terrace Fulya Teşvikiye Mah. Hakkı Yeten Cad.No.13 Center 2 Kat 5 D.5 Fulya, – 34290 Şişli/İstanbul
0 (212) 279 64 96 0532 053 98 75

Ameliyatsız Bölgesel Yağ Aldırma Yöntemi

Ameliyatsız Bölgesel Yağ Aldırma Yöntemi

Zayıflama yöntemleri günümüzde oldukça çeşitlenmektedir. Doğal zayıflama yöntemleri olan egzersiz ve diyet ile zayıflamanın başarısız sonuçlanması ve teknolojinin de gelişmesiyle yeni yöntemler üretilmektedir. Yaygın olarak kullanılan klasik liposuction yönteminin yanı sıra her geçen gün daha modern yöntemler de ortaya çıkmaktadır. Ameliyat ve anestezi yöntemiyle uygulanan bu yöntemlerin zorlu olması ve çeşitli risklere neden olması nedeniyle çoğu hasta bu yöntemden uzaklaşmaktadır. Harvard medikal okulu tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz yıl içerisinde Türkiye’de de uygulanmaya başlayan “Zeltiq” yöntemi ile artık ameliyatsız, ağrısız ve anestezi uygulanmadan da yağ aldırma işlemi yapılabilmekte.

Zeltiq yönteminin temel prensibi yağları dondurarak vücuttan atmaktır. Amerika’da icat edilen yöntem en kolay yağ aldırma yöntemi olarak adlandırılmaktadır. Soğuk lipoliz sistemi adı da verilen zayıflama yönteminde, ağrısız acısız ve tek seanslık işlemlerde 2 ile 4 cm incelmeler görülebilmektedir. Bu yöntemin en önemli özelliği ise yağ dokularını kalıcı biçimde yok etmektedir. Yaklaşık 1 saatlik süren seansların sonucunda istediğiniz görünüme ulaşabilmektesiniz. Harvard üniversitesi tarafından üretilen bir cihaz sayesinde kolaylıkla uygulanmaktadır.  Yağ dokularının alınacağı bölgeyi üretilen özel mendil yardımıyla kaplandıktan sonra cihaz başlığı bölgeye yaklaştırılarak vakum prensibiyle 1 saatlik tedavi süreci uygulanır. Tedavi sürecinde hiçbir uyuşturma veya anestezi yapılmadığı gibi ağrı ve sızı da olmaz. Uygulama bölgesinin uygunluğuna göre hasta, uygulama süreci içerisinde istediği birçok aktivite de bulunabilir.

Bölgesel yağ aldırma yöntemi olarak geliştirilen Zeltiq yöntemi günümüzde Türkiye de dâhil olmak üzere birçok ülkede başarılı olarak uygulanmaktadır. Cerrahi müdahale gerektirmediği için hastaların rahatlıkla yaptırmış olduğu bu yöntem sayesinde istedikleri görünümlere en kısa sürede ulaşmalarını sağlamaktadır. En kısa sürede gözle görünür sonuçların alındığı yöntemin etkisi kalıcıdır.

Son Yazılar

vaser liposuction vaser lipo